Herojstvo Kharyja Shawa v zadnji minuti reši sezono brata Ricea

Shawova ključna obrambna igra pri poskusu konverzije za dve točki Wheatona Warrenville Southa je zapečatila zmago Crusaders s 27-26.

Khary Shaw brata Ricea, temen dres, prekine poskus Wheatona Warrenville Southa za pretvorbo dveh točk v zadnji minuti tekme.

Allen Cunningham/Za Sun-Times

Bliščeči prestopek brata Ricea je bil umirjen. Domačo publiko Crusaders je šokirala podaja Matta Sommerdykea proti Reeceu Youngu s 59 jardi, ki je imela 46 sekund do konca.

Zdelo se je, da gre vse v smeri Wheatona Warrenville South. Tigri so v soboto šli na pretvorbo za dve točki in zmago v prvem krogu končnice razreda 7A.

Khary Shaw je stopil v središče pozornosti in rešil sezono brata Ricea. Sommerdyke se je zapletel in našel sprejemnik v končni coni. V verjetno zadnjem možnem trenutku je Shaw prekinil igro in Crusaders so premagali Tigers s 27-26.

Mislil sem, da sem zamudil. Mislil sem, da ne bom igral igre, je dejal Shaw. Vesel sem, da sem igral v roke. Trener mi vedno pravi, naj igram z rokami. Zaupal sem samo v igro in zmagali smo. Obramba je nocoj res nekaj pokazala. Hvalim Boga, da sem naredil to igro.

Quarterback Brother Rice Jack Lausch je v teku na 14 jardov zadel z 1:21 in popeljal 3. mesto Crusaders (8-2) v vodstvo. Lausch in napad sta se borila večino tekme. Brat Rice je v tej sezoni na vsaki tekmi dosegel vsaj 40 točk.

To je bila odlična igra, je dejal Lausch. Bili so res težka ekipa. Ponosen sem na način, kako smo se borili in spopadali s težavami.

Lausch je bil 13 za 26 na 170 jardov z enim dotikom in dvema prestrezanjem. Kljub temu je bil prevladujoč na tleh, s 16 prenosi za 141 jardov in tremi touchdowni.

Preprosto nismo dobro izpeljali, je dejal Lausch. To se zgodi in iz tega se bomo učili.

Wheaton Warrenville South (5-5) je začel tekmo z iskrico. Young je vrnil uvodni udarec 95 jardov za touchdown. Tigri so povedli s 14-6 pri podaji Sommerdykea proti Brandonu Bellu s 48 jardi, v drugi četrtini pa je ostalo 4:30.

Večina igralcev na igrišču je bila na svoji prvi tekmi končnice. Lausch in Shaw sta bila dva igralca, ki sta imela pred dvema letoma posezonske izkušnje.

Drugače je, ko je vse na vrsti, je dejal Shaw. To je ubiti ali bodi ubit.

Aaron Vaughn, ki je zbežal brata Ricea, je imel 18 prenosov za 93 jardov in v drugi četrtini ujel 20-jardno podajo.

To je dobra nogometna ekipa, vedeli smo, da prihajamo, je dejal trener Brother Rice Brian Badke. Igrajo na odlični konferenci in imeli so celo leto nekaj poškodb. Nismo igrali po najboljših močeh, a zmaga kaže na odpornost naših otrok. Res sem ponosen nanje.

Sommerdyke je bil 18-za-30 za 253 jardov z dvema dotikoma in brez prestrezanja. Igral je pametno igro in se na koncu celo pravilno odločil za pretvorbo dveh točk.

Včasih prideš samo za eno igro, je dejal Sommerdyke. Nihče v državi si ni mislil, da bomo prišli sem in tekmovali z žico. Mislim, da smo dokazali, kako dobra je konferenca DuKane v resnici.